Підсумки засідання НКРЗІ від 06 березня 2018 року

Девять суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- чотири оператори: підприємця Ляшевича О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у смт Іванків Київської області, Іванківському, Поліському та Чорнобильському районах Київської області; підприємця Лосєва О.І. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м.м. Київ, Харків, Львів, Рівне, Одеса, Запоріжжя,  Дніпро, Полтава, Суми; м.м.Українка, Вишгород, Бровари Київської області; низці населених пунктів Харківської та Полтавської областей; ТОВ «НАЦІОНАЛЬНІ КОНФІДЕНЦІЙНІ МЕРЕЖІ» для надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку у м.Київ; підприємця Горюна Д.І. для надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку у м. Київ;

- пять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Хабрика Ю.А. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни Харківської області; підприємця Плаксивого В.Г. у м. Умань, с.с. Кочержинці, Паланка, Піківець, Дмитрушки, Кочубіївка, Городецьке, Родниківка, Синиця, Громи Черкаської області; підприємця Зась С.М. у м. Київ; підприємця Гуріна Р.І. у м. Нікополь та Нікопольському районі Дніпропетровської області; підприємця Халік В.В. у Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій та за відповідною заявою з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємця Шевагу М.Д.  та ТОВ «КЛОНДАЙК-2».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ «Р-ТЕЛ»   ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Приватному підприємству «Телерадіокомпанія «Лебедин» переоформлено  ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Лебедин Сумської області.

Комісія продовжила строк дії п’яти ліцензій:

  • ТОВ «ДНІПРОНЕТ» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Кам’янське Дніпропетровської області з 07.07.2018 по 06.07.2023;
  • Приватному підприємству «ЛУРЕНЕТ»  - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Сіверськ Донецької області з 12.07.2018 по 11.07.2023;
  • ТОВ «Телекомунікаційна компанія» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Львів та Львівської області з 24.06.2018 по 23.06.2023;

- підприємцю Грищенку В. - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ з 12.07.2018 по 11.07.2023;

- ПрАТ «РАДІО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ» -  на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного радіомовлення на території м. Київ з 10.07.2018 по 09.07.2023.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення видати ТОВ «ОКІНЕТ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Івано-Франківській області.

Видано п’ять ліцензій суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот:

- ТОВ «ВСЕСВІТ ОНЛАЙН»  - дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області; 

- підприємцю Немировській О.Ю. -  для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у  Вінницькій області;

- підприємцю Сіренку О.М. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області;

- ТОВ «ВАЙ - НЕТ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» переоформлено ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ та 11 областях України.

Цим же рішенням продовжено термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- Приватному підприємству «Цифрові комунікації» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 08.10.2018 по 07.10.2023 у Миколаївській області;

- ТОВ «АірПорт» -  для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 17.07.2018 по 16.07.2023 у м. Київ;

- підприємцю Хозінському В.А. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), з 09.07.2018 по 08.07.2023 у Хмельницькій області;

- ТОВ «ІМК» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 17.07.2018 по 16.07.2023 у Київській області.

У зв’язку із недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, ТОВ  «ІНТЕЛЕСІ» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Миколаївської області.

У зв’язку із невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимоги підпункту 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517), підприємцю Бондаренко Ю.В. відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області.

18 нових типів РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 18 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • чотири типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • один тип  до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку систем цифрової безпроводової телефонії);
  • два типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • один тип до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • один тип до розділу 24 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
  • девять типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про два типи РЕЗ та ВП.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила обласній комунальній установі «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Чернівці.

Комісія переоформила Державному підприємству «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Київ та на території Міжнародного аеропорта «Бориспіль» і дозвіл на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Крім того, скасовано рішення НКРЗІ від 12.12.2017 № 630 через те, що  заявник у визначений законодавством строк не сплатив та не надав документа, що підтверджує внесення плати за виділення номерного ресурсу.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, НКРЗІ висловилася за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про санкції», реєстраційний номер 8042 від 15.02.2018.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ схвалила доопрацьований проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування» та вирішила подати його на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до пункту 11 частини другої статті 14 та статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 2.6 Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням НКРЗ України від 03.11.2005 № 117 (у редакції рішення НКРЗ від 10.11.2011 № 637), зареєстрованого Міністерством юстиції України 28.12.2005 за № 1574/11854, та враховуючи рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності РЕЗ і ВП, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423, Комісія вирішила внести деякі зміни до рішення НКРЗІ від 12.01.2012 № 18 «Про схвалення узагальнених умов застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв».

Відповідно до Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, та враховуючи другий захід Плану заходів із впровадження Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою КМУ від 24.05.2017 № 355, рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності РЕЗ і ВП, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, Комісія вирішила направити до Адміністрації Держспецзв’язку України пропозиції до переліку національних стандартів, що є ідентичними гармонізованим європейським стандартам та відповідність яким надає презумпцію відповідності радіообладнання суттєвим вимогам пункту 7 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355.