Підсумки засідання НКРЗІ від 10 липня 2018 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- чотири оператори: підприємця Мельникова В.В. для надання послуг доступу до Інтернету; ПП «ТАЙГЕРНЕТ» для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації; ТОВ «НОВОТЕХ-ТЕРМІНАЛ» для надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; ТОВ «Запоріжжяобленерго» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації;

- шість провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Овсієнка Є.О., Довжика А.А., Церулика М.Б., Касьяненка В.А., Рябуш Н.М., ТОВ «Телекомпанія» ТВК».

Крім того, 12 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Марковський Д.В., Шевченко В.М., Чорногод О.В., Кондратюк О.В., Арцизова О.В., Хоменко Д.С., Рижій А.М., Власов А.І., Пилипець К.І., Акціонерне товариство «УКРТРАНСГАЗ», ТОВ «ЕЛАН-ІНЕТ» та ТОВ «АЙТЕК ГРУП».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій два суб’єкти господарювання: підприємця Попазова Ю.В. та ТОВ «Орбіта сервіс TV».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявою суб’єктів господарювання Комісія видала дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж:

- ТОВ «УКРАЇНСЬКІ НОВІТНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» на території м. Вишневе Києво-Святошинського району і м. Бровари Броварського району Київської області та КП «Ірпінькомунікаціясервіс» Ірпіньської міської ради на території м. Ірпінь, м. Буча, смт Гостомель, смт Коцюбинське Київської області.

Крім того, Комісія продовжила термін дії восьми ліцензій:

- на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж): ТОВ «МАКСИМУМ-НЕТ» на території м. Боярка, м. Вишневе Київської області; ТОВ «ІМК» - на території м. Бориспіль Київської області; ТОВ «Центр Впровадження Інформаційних Технологій «ФОБОС» на території м. Горішні Плавні Полтавської області; ТОВ «Телерадіокомпанія «Скіф-ТВ» - ліцензію на території смт Новотроїцьке Волноваського району Донецької області, ліцензію на території смт Володимирівка та ліцензію на території смт Донське Волноваського району Донецької області;
- на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ТОВ «ФОБОСС-ТЕЛЕКОМ» на території м. Первомайськ Миколаївської області, ТОВ «ОНЕТ» на території м. Бердянськ Запорізької області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ видала за заявою ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Одеської області.

Комісія переоформила три ліцензії, а саме:

- у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот - Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) в Івано-Франківській області;

- у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та зменшенням смуги радіочастот - ПрАТ «Київстар» для радіорелейного зв’язку в Полтавській, Сумській, Житомирській, Чернігівській та Рівненській областях.

Окрім того, НКРЗІ продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України: ТОВ «ОНЕТ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації з 23.12.2018 по 22.12.2023 у Запорізькій області та ТОВ «лайфселл» - для цифрового стільникового радіозв’язку GSM – 900 з 20.10.2018 по 19.10.2023 у м. Київ та 24 регіонах України.

За заявою ліцензіата, відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія анулювала ТОВ «Мінотавр» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) на території м. Дніпропетровськ.

Відповідно до частини шостої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 3.5 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, на підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, та звернення ТОВ НВП «ТЕНЕТ», Комісія перенесла терміни початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу без зміни терміну дії ліцензії в Одеській та Миколаївській областях.

Про Реєстр РЕЗ та ВП і визначення можливості застосування радіоелектронних засобів на території України

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання та Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла інформацію до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП щодо одного типу зареєстрованого радіообладнання та надала виробнику код реєстраційного номера з включенням інформації до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви ТОВ «Флай Технолоджи», ТОВ «Самсунг Електронікс Україна Компані» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатом технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування чотирьох заявлених типів РЕЗ на території України.

У зв’язку з тим, що Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, не передбачена можливість використання смуги радіочастот 5150-5250 МГц в рамках заявленої радіотехнології, Комісія визначила не можливим застосування на території України аудіо трансиверу (безпроводової картки з інтерфейсом підключення I2S цифровими аудіоможливостями) т.м. Samsung моделі WSN720S у смузі радіочастот 5150-5250 МГц для радіотехнології «Телеметрія та радіодистанційне керування».

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявою ПАТ «Українська залізниця» НКРЗІ прийняла рішення щодо виділення коду кінцевого  пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Івано-Франківськ.

Комісія переоформила вісім дозволів на використання номерного ресурсу:

- ПАТ «Укртелеком» через виникнення в оператора потреб у зміні призначення) - два дозволи: на використання скороченого номера 1500 для організації «інформаційно-довідкової послуги» у м. Запоріжжя (замовник послуги концерн «Міські теплові мережі») та 79 скорочених номерів на території м. Запоріжжя та Запорізької області;

- ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - чотири дозволи: на використання двох кодів транзитних  пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса, коду міжнародного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса, коду оператора 90 для надання послуг персональних номерів 700 на території 24 областей України та м. Київ, м. Севастополь;

- ТОВ «ЛІНКОМ-3000» через виникнення в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу - дозвіл на використання національного ідентифікаційного коду 895 мережі призначення на території м. Київ та м. Севастополь;

- ПАТ «Українська залізниця» через виникнення в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю: 1600 номерів у м. Івано-Франківськ та 1000 номерів у м. Коломия.

Крім того, за заявами операторів Комісія вилучила три дозволи:

- ПАТ «Українська залізниця» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 400 номерів у м. Івано-Франківськ;

- ПАТ «Сі-Ес-Ті Інвест» - два дозволи: на використання номерного ресурсу у Донецькій області ємністю: 3000 номерів у м. Донецьк; 1000 номерів у м. Горлівка; 3000 номерів у м. Маріуполь та номерного ресурсу ємністю 2000 номерів у м. Луганськ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія розглянула проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до наказу Міністерства інфраструктури України від 14 червня 2013 року № 405» та погодила його без зауважень.