Підсумки засідання НКРЗІ від 05 червня 2018 року

Вісім суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • чотири оператори: ПП «ОРБІТА СЕРВІС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації; ТОВ «МНТ 2018» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету; ТОВ «ІНТЕГРАЛ СЕРВІС ПЛЮС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ – БОРИСПІЛЬ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж;
 • чотири провайдери для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Сухрин Ю.А., Троцько Ю. В., Овсієнка В.С., Черниша О.Г.

Крім того, шість суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ВІНЕРТЕЛЕКОМ», ПрАТ «Фарлеп-Інвест», підприємець Готка О.О., ТОВ «Х-СОМ», ТОВ «АІР-ЛІНК» та ТОВ «СКАЙНЕТ-ЗАХІД».

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, за заявами суб’єктів господарювання з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємців Мужука М. Ф. та ТОВ «Атраком».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ видала дві ліцензії суб’єктам господарювання:

 • ТОВ «Укрчерметавтоматика» – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області;
 • підприємцю Безверхньому М.О. – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Донецькій області.

Також Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ТОВ «МАЙНЕТ» – у Луганській області, ТОВ «ТЕЛЕМЕРЕЖІ «ЮСАНА» – у Сумській області.

Продовжено термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, а саме:

 • підприємцю Пузанову В.Л. – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області;
 • ТОВ «Сетілайт» на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області.

У зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами (РЕЗ), НКРЗІ відмовила ТОВ «МЕГАПРОСТІР» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Миколаївської області.

За заявою ліцензіата ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території м. Севастополь.

Окремим рішенням Комісії внесено зміни до рішення НКРЗІ від 07.03.2017 № 120 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг».

21 новий тип РЕЗ та ВП буде застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 21 нового типу радіоелектронних засобів, а саме:

 • п’ять типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
 • два типи до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
 • один тип до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
 • два типи до розділу 15 (радіообладнання радіорелейних систем передавання прямої видимості);
 • 11 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Комісія прийняла рішення переоформити 15 дозволів на використання номерного ресурсу:

 • ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами – дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 200 номерів у м. Яготин Київської області та 300 номерів у м. Бердичів Житомирської області;
 • ТОВ «ФТІКОМ» у зв’язку із переоформленням ліцензії дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Донецьк;
 • Колективному підприємству «ІМПА» у зв’язку із отриманням нової ліцензії – дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1 500 номерів у м. Київ;
 • ПАТ «Українська залізниця» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії – 10 дозволів на використання номерного ресурсу, а саме: ємністю 800 номерів у м. Горлівка; 4 000 номерів у м. Ясинувата та м. Авдіївка; 1 100 номерів у м. Волноваха; 500 номерів у м. Чистякове; 2 500 номерів у м. Дебальцеве Донецької області; 4 000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Лиман; 200 номерів у м. Краматорськ; 1 500 номерів у м. Іловайськ; 100 номерів у м. Харцизьк Донецької області; 10 000 номерів та коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Донецьк; 1 000 номерів у м. Маріуполь; 1100 номерів у м. Бахмут, м. Сіверськ Донецької області; 1 500 номерів у м. Луганськ; у Луганській області ємністю: 400 номерів у м. Старобільськ, 2 000 номерів у м. Попасна, 1 500 номерів у Станично-Луганському районі.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019 – 2021 роки», надісланий листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Комісія погодила його без зауважень.