Підсумки засідання НКРЗІ від 15 грудня 2015 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на дев’ять позицій. НКРЗІ видала одну та продовжила строк дії однієї ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Комісія видала дві ліцензії та продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 15 грудня 2015 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на дев’ять позицій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесено:
- п’ять операторів: для надання послуг доступу до Інтернет, здійснення технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «Варта-безпека» – в Івано-Франківській та Львівській областях, ТОВ «НІПОСАР» – у м. Київ, підприємця Півня О.А. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у Київській, Полтавській областях та м. Київ, приватне підприємство «Будівельна компанія САБ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у Кам’янка-Бузькому районі Львівської області, ТОВ «Ю-Маркет» для надання послуг доступу до Інтернет у м. Харків та Харківській області;
- чотири провайдери, які надаватимуть послуги доступу до Інтернет на території України: підприємця Захарову Д.В. у м. Одеса, с. Мізікевича Овідіопольського району Одеської області, підприємця Рися П.І. у Запорізькій області, ТОВ «Галквест» у м. Львів та Львівській області, підприємця Шутова В.О. у м. Київ.
Також внесено зміни до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема ТОВ «Інтелесі» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет із використанням РЧР та без використання РЧР у Миколаївській області, ТОВ «Всесвіт онлайн» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет із використанням РЧР та без використання РЧР, надаватиме в користування канали електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у м. Гадяч Полтавської області, ТОВ «Телекомпанія «Регіон» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет у м. Біляївка, селищах Овідіополь, Великодолинське, Петрівка, Хлібодарське, Таїрове, Кароліно-Бугаз, Авангард, Лиманське, селах Молодіжне, Набережне, Усатове, Нерубайське (НАТІ), Маяки, Великий Дальник, містах Теплодар, Роздільна Одеської області, м. Марганець Дніпропетровської області, м. Куп’янськ, селищах Ківшарівка, Куп’янськ-Вузловий, с. Курилівка Куп’янського району Харківської області.

Комісія видала ліцензію на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

За заявою товариства з додатковою відповідальністю «Рівнепромзв’язок» Комісія строком на 5 років видала одну ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Рівненської області.
НКРЗІ також за заявою ТОВ «Юніонком» продовжила строк дії однієї ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Київ.
Комісія також відмовила ПАТ «Укртелеком» у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) - місцевого з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на всій території України.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензії на користування РЧР України

За заявами підприємця Завгороднього В.В. строком на 5 років йому видано дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу: радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів та для радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації на території Полтавської області.
Цим же рішенням за заявами ліцензіатів продовжено термін дії двох ліцензій на користування РЧР України:
- ПрАТ «Датагруп» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів) на території Луганської, Полтавської, Вінницької, Житомирської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей та м. Севастополь;
- ПрАТ «МТС Україна» для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-900 на території Вінницької, Запорізької, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернівецької та Черкаської областей.
У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, Комісія прийняла рішення відмовити ТОВ «Пріорі-нет плюс» у видачі ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Черкаської області.
На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом та звернення ліцензіата, НКРЗІ прийняла рішення перенести термін початку користування РЧР без зміни терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, виданої ТОВ «Спейснет».

Нові РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України

Комісія прийняла рішення внести до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, 35 нових типів РЕЗ та ВП, а саме: дев’ять типів радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку, чотири типи радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку, один тип радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу, один тип радіообладнання систем цифрової безпроводової телефонії, два типи радіообладнання безпроводових персональних звукових систем, вісімнадцять типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.
Визначено можливим застосування наступних чотирнадцяти заявлених типів радіоелектронних засобів на території України:
- повторювача системи стільникового зв’язку E-GSM/GSM-900 /GSM-1800/IMT-2000 (UMTS/WCDMA) моделей Node A#+ (де # - цифра 2 або 4, що позначає кількість радіочастотних блоків), ION-U L 9/18/21, ION-U HP 9/18P/21P, ION-M9/18P/21P EP, ION-U L 9/21, ION-U HP 9/21P, ION-M9/21 ## (де ## - букви «EP», які позначають наявність інтерфейсного роз`єму для підключення до інших повторювачів), виробництва «Andrew Wireless Systems GmbH» (Німеччина);
- повторювача системи стільникового зв`язку GSM-1800/IMT-2000 (UMTS/WCDMA) моделей ION-U L 18/21, ION-U HP 18P/21P, ION-M18P/21P ##, виробництва «Andrew Wireless Systems GmbH» (Німеччина);
- повторювача системи стільникового зв’язку IMT-2000 (UMTS/WCDMA) моделі MR2118 PSU EURO, MR2118 EXT PSU EURO, ION-M21 EU, виробництва «Andrew Wireless Systems GmbH» (Німеччина);
- цифрового бар’єра подвійної технології моделі Sicurit Absolute Pro, IMTDT200/2.0, виробництва «Sicurit AlarmItalia s.p.a.» (Італія).

Переоформлено дозволи на використання номерного ресурсу

Згідно з підпунктом 7.2.2 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (продовження строку дії ліцензії), а також за заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ переоформила десять дозволів на використання номерного ресурсу:
- ТОВ «Прикарпатське виробниче підприємство зв’язку»: у Хмельницькій області ємністю: 200 номерів у с. Цвітоха Славутського району, 1100 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Славута; в Івано-Франківській області ємністю: 300 номерів у с. Черемхів, 200 номерів у с. Лісна Слобідка, 700 номерів у с. Воскресінка, 300 номерів у с. Королівка Коломийського району, 300 номерів у с. Федьків Надвірнянського району; 2500 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Надвірна, 2000 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Калуш, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Коломия, ємністю 5000 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Івано-Франківськ;
- ПАТ «Одеський припортовий завод» ємністю 2000 номерів у м. Одеса;
- ТОВ «Лад ЛТД» ємністю 1000 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Бердичів Житомирської області;
- ПрАТ «Датагруп» – національний ідентифікаційний код 891 мережі призначення на території України;
- ТОВ «Аудіотекс» – код оператора 23 глобальної телекомунікаційної послуги 900 на території України (згідно з підпунктом 7.2.8 Положення (переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами).
Згідно з підпунктом 10.1.4 Положення (за заявою оператора) Комісія вилучила у ТОВ «Кросс-Овідій» номерний ресурс ємністю 400 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Овідіополь Одеської області.