Підсумки засідання НКРЗІ від 29 грудня 2015 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на дев’ять позицій. НКРЗІ видала одну та продовжила строк дії ще однієї ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот та продовжила термін дії п’яти ліцензій, а також переоформила одну ліцензію на користування РЧР України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 29 грудня 2015 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на дев’ять позицій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесено:

- двох операторів: ТОВ «Контент трейдінг» надаватиме послуги з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж у містах Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Полтава, Суми, а також Дергачі, Чугуїв, селах Гракове, Циркуни, селищах Пісочин, Малинівка, Комсомольське Харківської області, містах Українка, Бровари, Вишгород Київської області; комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» надаватиме послуги виклику служб екстреної допомоги (швидкої медичної допомоги за телефонним номером «103» у Запорізькій області;

- сім провайдерів, які надаватимуть послуги доступу до Інтернет: товариства з обмеженою відповідальністю «Лоад.Мі», «Електронні журнали», «Альтанет» у м. Київ, підприємця Бриленко О.Г. на території України, підприємців Яценка А.О., Дух Є.А. у м. Дніпропетровськ та Дніпропетровській області; ТОВ «Дом-нет» у м. Ужгороді та Закарпатській області.

Також внесено зміни до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема ТОВ «Айол нет» надаватиме послуги доступу до Інтернет у м. Київ, Київській та Житомирській областях; ТОВ «Екліпс трейд» та «Облтелеком» надаватимуть послуги доступу до Інтернет із використанням РЧР та без використання РЧР, здійснюватимуть технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватимуть у користування канали електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Київській та Житомирській областях; підприємець Ворко Н.В. надаватиме послуги доступу до Інтернет, здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж у м. Стрий, селах Стрілків, Верчани, Підгірці, Слобідка, Заплатин, Діброва Заплатинська, Нежухів, Добрівляни, Добряни, Угерсько, Комарів, Загірне та смт Дашава Стрийського району Львівської області; підприємець Гаєк Я.З. здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет, надаватиме в користування канали електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Закарпатській області; підприємець Гриньків Н.О. здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет з використанням РЧР та без використання РЧР, надаватиме послуги з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж у Луганській області; ТОВ «Астеліт» надаватиме послуги фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: місцевого, міжміського, міжнародного, надаватиме послуги рухомого (мобільного) телефонного зв`язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку, послуги доступу до Інтернет з використанням РЧР та без використання РЧР, надаватиме в користування канали електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР на території України.

Комісія видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

За заявою ТОВ «Магнус Лімітед» НКРЗІ строком на 5 років видала йому одну ліцензію на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, зокрема на надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Біла Церква Київської області.

Цим же рішенням Комісія продовжила ТОВ «ТІСА» строк дії однієї ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Київ.

За заявою ліцензіата ТОВ «Телерадіоорганізація «Оріон» анульовано одну ліцензію на надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Енергодар Запорізької області.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ строком на 5 років видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот, зокрема на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) підприємцю Северенчуку М.В. на території – Черкаської, а підприємцю Шоркіну Р.О. – на території Донецької областей.

Цим же рішенням у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила ПрАТ «МТС Україна» одну ліцензію на користування РЧР та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється, для мережі рухомого стільникового радіозв’язку стандарту DCS-1800 на території м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області.

За заявами ліцензіатів НКРЗІ продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування РЧР України:

- приватному підприємству «Радіонет» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів) на території Вінницької області (одну ліцензію);

- Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Донецької, Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей (чотири ліцензії).

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України Комісія анулювала чотири дозволи на експлуатацію РЕЗ, видані підприємцю Аніщенко Д.В., та два дозволи на експлуатацію РЕЗ, видані ТОВ «Вінет телеком».

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування РЧР та звернення ліцензіата, перенесено термін початку користування радіочастотним ресурсом без зміни терміну дії ліцензії, виданої ПП «Сидор».

Нові РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України

Комісія прийняла рішення внести до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, 18 нових типів РЕЗ та ВП, а саме: один тип радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку, два типи радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу, три типи радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних, один тип радіообладнання безпроводових персональних звукових систем, один тип радіообладнання короткого радіусу дії з індукційним принципом роботи, десять типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.