Підсумки засідання НКРЗІ від 1 березня 2016 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на сім позицій. Комісія переоформила три ліцензії, а також продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування РЧР України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 1 березня 2016 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на сім позицій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесено трьох операторів – ТОВ «Супер Телеком» для надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку у м. Київ та Одеській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет підприємців Дубея О.І. – у селах Ковалівка, Мишин Коломийського та Косівському районах Івано-Франківської області, та Гриниху Ю.Й. – у м. Малин, смт Гранітне, селах Гамарня, Малинівка, Юріївка, Слобідка, Федорівка, Українка Малинського району Житомирської області; а також чотирьох провайдерів, які надаватимуть послуги доступу до Інтернет на території України: ТОВ «Нова європейська Вод-платформа» – у м. Канів Черкаської області, підприємця Ходоса В.О. – у Київській області, приватне підприємство «Юском» – у м. Київ та Київській, Дніпропетровській, Львівській областях, ТОВ «НВО «Формат» – у м. Маріуполь Донецької області.

Також внесено зміни до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема ТОВ «АргоКом» відтепер надаватиме послуги доступу до Інтернет у Тернопільській області, ТОВ «НетАссіст» надаватиме послуги фіксованого місцевого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, послуги доступу до Інтернет у м. Київ; підприємець Волощенко А.В. надаватиме послуги доступу до Інтернет у м. Чернівці, Герцаївському, Глибоцькому, Заставнянському, Кельменецькому, Кіцманському, Новоселецькому, Сторожинецькому та Хотинському районах Чернівецької області та Борщівському районі Тернопільської області; Львівське комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій» надаватиме послуги фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, послуги доступу до Інтернет у Львівській області; підприємець Ворко Н.В. надаватиме послуги доступу до Інтернет, здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж у м. Стрий, селах Стрілків, Верчани, Підгірці, Слобідка, Заплатин, Діброва Заплатинська, Нежухів, Добрівляни, Добряни, Угерсько, Комарів, Загірне та смт Дашава Стрийського району, а також селах Далява, Нижні Гаї Дрогобицького району Львівської області.

Цим же рішенням за заявою суб’єкта господарювання із Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено пункт 2075 ТОВ «НетАссіст» як такий, що дублює пункт 1926.

Комісія відмовила у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг у сфері телекомунікацій

У зв’язку з порушенням вимог частини першої статті 49 Закону України «Про телекомунікації» та пункту 1.26 Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого телефонного зв`язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: місцевого, міжміського, міжнародного, Комісія відмовила науково-виробничому підприємству «Сіненергія» у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Закарпатської області.

Комісія переоформила та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи та за заявами ТОВ «Остання миля» НКРЗІ переоформила йому три ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу та визнала недійсними ліцензії, що переоформлюються:

- для радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів на території Київської та Житомирської областей;

- для радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації на території Київської області.

Цим же рішенням Комісія продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів): ПрАТ «Топ Нет» – на території Київської області, ТОВ «НТ-Сервіс» – Кіровоградської, ТОВ «ПАН-Телеком» – на території Львівської, Вінницької та Сумської областей.

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України анульовано виданий державному підприємству «Укркосмос» один дозвіл на експлуатацію РЕЗ.

Нові РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України

Комісія прийняла рішення внести до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, тридцять шість нових типів РЕЗ та ВП, а саме: дев’ять типів радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку, один тип радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу, один тип радіообладнання систем медичного догляду і контролю, п’ять типів радіообладнання безпроводових персональних звукових систем, двадцять типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

НКРЗІ визначила можливим застосування наступних двох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України: маршрутизатора абонентського термінального «Cisco» типу Integrated Services Router серії Cisco С800 моделей C819G-4G-GA-K9, C881G-4G-GA-K9 виробництва компанії «Cisco Systems, Inc. Atheros Inc.» (США).

Крім того, визначено неможливим застосування на території України іграшкового дитячого радіопереговорного пристрою типу Walkie Talkies моделі KS685 виробництва «Hang Wing Plastic Industry Co., LTD» (Китай) у заявленій заявником радіотехнології «радіокерування моделями» на номіналі радіочастоти 40,685 МГц, у зв’язку з тим, що ширина смуги випромінювання на рівні мінус 30 дБ (53,7 кГц) пристрою KS685 не відповідає вимогам Додатку 8 Рекомендації ERC/REC 70-03 «Relating to the use of Short Range Devices (SRD)», вказаної у графі шостій Плану використання РЧР України, виходячи з якого максимальна ширина займаної смуги радіочастот складає 10 кГц, а також тим, що заявлений пристрій KS685 призначений для застосування у якості малопотужного дитячого радіопереговорного іграшкового пристрою (неспецифічні пристрої короткого радіусу дії), а не для дистанційного керування моделями.

Розглянувши листи ТОВ «Нокіа Солюшенз енд Нетворкс Україна», ТОВ «Хуавей Україна», ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія внесла зміни у додатки до своїх рішень від 29.09.2015 № 507 та від 16.06.2015 № 311 стосовно уточнення технічних параметрів базових станцій.

НКРЗІ виділила номерний ресурс та переоформила дозволи на його використання

За заявами ПрАТ «МТС Україна» НКРЗІ виділила номерний ресурс та видала відповідні дозволи на його використання, зокрема коди міжнародні пункту сигналізації мережі СКС-7 у містах Київ та Одеса.

Згідно з підпунктом 7.2.2 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), а також за заявами дочірнього підприємства «Телегруп-Україна», Комісія переоформила три дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 2000 номерів, коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Із метою вжиття заходів задля вирішення питання щодо можливості використання скороченого чотиризначного телефонного номера для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Урядова «гаряча лінія», Комісія вирішила рекомендувати операторам телекомунікацій, які надають послуги фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку на території України, звернутись до НКРЗІ в порядку, передбаченому главою 5 вищезгаданого Положення, з метою отримання номерного ресурсу (скороченого номера 1545) та відповідного дозволу на використання номерного ресурсу для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Урядова «гаряча лінія» державною установою «Урядовий контактний центр».