Загальна авторизація суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій!

01.01.2022 набрав чинності Закон України «Про електронні комунікації» (далі – Закон), яким визнано такими, що втратили чинність: Закон України"Про телекомунікації", Закон України "Про радіочастотний ресурс України".

Відповідно до вимог Закону:

  • Господарська діяльність у сфері електронних комунікацій здійснюється на засадах загальної авторизації, крім передбачених цим Законом випадків користування радіочастотним спектром та ресурсами нумерації.
  • Суб’єкти господарювання, які мають намір здійснювати господарську діяльність як постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг, повинні протягом місяця від початку такої діяльності надіслати до регуляторного органу повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій (далі - повідомлення).
  • Подальше здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій без подання повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій забороняється.

До початку функціонування електронної регуляторної платформи подання звернень, інших документів до регуляторного органу та отримання від нього відповідей, інших документів здійснюється такими способами:

  1. в електронному вигляді за допомогою мереж електронних комунікацій з дотриманням вимог законодавства щодо електронних документів;
  2. поштовим відправленням;
  3. нарочним (за місцем розташування відповідного структурного підрозділу регуляторного органу).

На виконання вимог Закону Постановою НКЕК від 20 квітня 2022 року № 30 «Питання ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07 травня 2022 року за № 502/37838, затверджено:

Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 17 грудня 2019 року № 610 «Питання ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 02 січня 2020 року за № 11/34294, втратило чинність.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій, що відповідно до частини сьомої Прикінцевих та перехідних положень Закону суб’єкти господарювання, інформація про яких внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на день набрання чинності цим Законом, вважаються такими, що подали повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій відповідно до цього Закону, але у разі невідповідності інформації, наявної в реєстрі, вимогам статті 16 цього Закону, суб’єкти господарювання повинні протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом внести відповідні зміни щодо таких відомостей в порядку, визначеному статтею 16 цього Закону.

Відомості про суб’єктів господарювання, інформація про яких була внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій станом на 31.12.2021, вочевидь, не відповідають переліку набору даних, що містяться у реєстрі постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг відповідно до статті 16 Закону та відповідно до Порядку.

У зв’язку з цим, нагадуємо суб’єктам господарювання, інформація про яких була внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій станом на 31.12.2021, та які всупереч вимогам Закону не подали до НКЕК повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій з інформацією про зміни, ТЕРМІНОВО ПОДАТИ таке ПОВІДОМЛЕННЯ за вищевказаною формою (Додаток 5).

 

Контакти відповідального підрозділу: 

Відділ реєстрації Департаменту ліцензування НКЕК:

Поштова адреса НКЕК: 03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 3

Місцезнаходження відділу: м. Київ, вул. Солом`янська, 3

Телефон відділу: (044) 202 00 30, (044) 202 00 59

Додаткові телефони на час дистанційної роботи відділу в період воєнного стану: 

+380 99 105 69 07,  +380 63 469 78 27

ПОДАННЯ ПОВІДОМЛЕНЬ  про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій:

в паперовому форматі – на вищевказану поштову адресу НКЕК;

в електронному форматі (завірені електронним цифровим підписом) – на е-mail Відділу документального забезпечення та Архіву НКЕК: kabmin_doc@nkrzi.gov.ua.

Звертаємо вашу увагу, що у період дії воєнного стану, у зв’язку з дистанційним режимом роботи, рекомендуємо надавати перевагу поданню документів в електронному вигляді.