Реєстрація суб’єктів господарювання, які бажають здійснювати (здійснюють) діяльність у сфері телекомунікацій

Відділ ліцензування видів діяльності

Місцезнаходження відділу: 03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 3; поштова адреса НКРЗІ: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22.

Телефон відділу: 044 202 00 59, 202 00 30

Години прийому: вівторок: 9-00 – 13-00, четвер: 14-00 – 17-00

(замовлення перепустки здійснюється напередодні за телефоном відділу)

Перед поданням документів необхідно ознайомитись з наступними нормативно–правовими актами:

Закон України "Про телекомунікації"

Рішення № 560 від 01.11.2012"Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій та визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗ від 11.11.2010 № 514", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2012 р. за № 1958/22270

Інформаційні картки адміністративних послуг, що надаються НКРЗІ


До уваги суб’єктів господарювання, які включені зі статусом провайдер до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій

Звертаємо вашу увагу, що провайдер телекомунікацій набуває прав, відповідно до вимог статті 38 Закону України «Про телекомунікації» (далі – Закон), з урахуванням частини третьої цієї статті та обов’язків відповідно до вимог статті 39 Закону з урахуванням частини другої цієї статті.


Лист-роз’яснення для операторів, провайдерів телекомунікацій

Діяльність із надання послуг доступу до Інтернету відноситься до діяльності у сфері телекомунікацій.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про телекомунікації»:
- провайдер телекомунікацій – суб’єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку;
- оператор телекомунікацій – суб’єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій із правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж.

Відповідно до частини першої статті 42 Закону України «Про телекомунікації» (далі – Закон) діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій (далі – Реєстр), а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів.

Частиною сьомою статті 42 Закону визначений вичерпний перелік видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню.

Таким чином, для здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернету та/або з технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення, телемереж суб’єкт господарювання повинен подати заяву про включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій з відповідним видом діяльності, територією та статусом (оператор або провайдер), відповідно до вимог статті 42 Закону у порядку, затвердженому рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 01.11.2012 № 560 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України від 22.11.2012 за № 1958/22270.

Оскільки вид діяльності з надання послуг доступу до Інтернету та/або з технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення, телемереж не входить до переліку видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, визначеному частиною сьомою статті 42 Закону, необхідність отримання ліцензії на вказаний вид діяльності відсутня.