Щодо зміни тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, на черговому засіданні, що відбулося 21 вересня 2016 року, схвалила проект рішення «Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги і визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 02 вересня 2015 року № 455». Відповідно до своїх повноважень НКРЗІ здійснює тарифне регулювання, спрямоване на наближення тарифів до рівня собівартості та зменшення перехресного субсидування за видами послуг та категоріями споживачів. Згідно з пунктом 4.1 Порядку регулювання тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги, підставою для перегляду рівня тарифів є зміна ставок податків і зборів та інших обов'язкових платежів, мінімального рівня заробітної плати, ставок орендної плати, цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси, які не залежать від господарської діяльності операторів, але впливають на рівень планової собівартості операторів.

З відповідною ініціативою до НКРЗІ звернувся ПАТ «Укртелеком». В основі пропозицій оператора – узгодження тарифів із зростанням собівартості послуг та необхідність підвищення тарифів на послуги місцевого телефонного зв’язку установам, які фінансуються за рахунок бюджету, оскільки вказана категорія абонентів отримує послуги за тарифом на 43,2% менше, ніж у інших юридичних осіб. Для опрацювання зазначених питань було проведено кілька засідань робочої групи із залученням всіх зацікавлених сторін, зокрема, представників Спільного представницького органу (СПО) профспілок, СПО роботодавців та Мінекономрозвитку. За результатами спільної роботи було запропоновано винести зазначене рішення на розгляд НКРЗІ. У схваленому Комісією рішенні зміни тарифів визначено у два етапи: до 31 грудня 2016 року передбачено підвищення в середньому на 10,6% для населення та бюджетних установ, а з 01 січня 2017 року – для бюджетних установ на 21,2 %.

Схвалений проект документу відповідно до норм діючого законодавства буде направлено на погодження до Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.