До уваги операторів та споживачів: з 1 січня 2017 року швидкості передавання та приймання даних стануть обов’язковим предметом договору про надання послуг доступу до Інтернет

11 жовтня 2016 року в № 78 «Офіційного вісника України» опубліковано рішення НКРЗІ від 23.08.2016 № 439 «Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг та Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)». Зазначене рішення НКРЗІ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1268/29398.

Статтею 63 Закону України «Про телекомунікації» визначено, що однією з умов надання телекомунікаційних послуг є укладення договору між оператором, провайдером телекомунікацій і споживачем телекомунікаційних послуг відповідно до основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг, установлених НКРЗІ. В межах своїх повноважень Національна комісія встановила вимоги для постачальників послуг зазначати в договорах про надання послуг доступу до Інтернет (тарифних планах) значення мінімальних швидкостей передавання та приймання даних в мережах фіксованого зв’язку або розраховані максимальні швидкості передавання та приймання даних для послуг доступу до Інтернет для рухомого (мобільного) зв’язку. Запропоновані зміни сприятимуть реалізації прав споживачів щодо отримання якісних телекомунікаційних послуг, вільного вибору оператора, провайдера телекомунікацій за показниками ціна/якість, а також стимулюватимуть подальший розвиток конкуренції на ринку надання послуг доступу до Інтернет.

Також змінами передбачено вимірювання швидкостей передавання та приймання даних для послуг доступу до Інтернету відповідно до національного стандарту України ДСТУ ETSI EG 202 057-4:2015 (ETSI EG 202 057-4:2008, IDT) виключно в межах телекомунікаційної мережі оператора – постачальника послуги, з яким укладено договір.

Зміни в державному регулюванні повністю узгоджуються із оновленою нормативно-правовою базою щодо національних стандартів України.

Детальніше ознайомитись із особливостями застосування ДСТУ ETSI EG 202 057-4:2015 (ETSI EG 202 057-4:2008, IDT) можна в презентації Державного університету телекомунікацій.

З метою надання можливості операторам, провайдерам телекомунікацій привести свою діяльність у відповідність до нових положень Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг, зазначене рішення набирає чинності з 1 січня 2017 року.

Протягом перехідного періоду оператори, провайдери телекомунікацій повинні переглянути технологічний процес та технічну можливість надання послуг доступу до Інтернет та внести зміни до договорів про надання телекомунікаційних послуг зі своїми абонентами, у тому числі публічних, та тарифних планів з урахуванням вимог пункту 3.5.7 Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг.