Підсумки засідання НКРЗІ від 29 листопада 2016 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на шість позицій. Комісія продовжила термін дії двох ліцензій та переоформила шість ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Видано одну та переоформлено три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 29 листопада 2016 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на шість позицій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесені:

- чотири оператори: Приватне підприємство «СМАРТНЕТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Каховка та м. Нова Каховка Херсонської області; підприємець Букарева А.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Дніпропетровській області; ТОВ «Західна мультисервісна мережа» для надання послуг доступу до Інтернет у Івано-Франківській області, Коломийському районі, м. Коломия, Снятинському районі, Городенківському районі, Тисменицькому районі, Тлумацькому районі, м. Івано-Франківськ; підприємець Поцелуйко П. В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет з використанням РЧР та без використання РЧР у Вінницькій області;

- два провайдери для надання послуг доступу до Інтернет: ТОВ «ЄВРО ГОРИЗОНТ» у м. Харків та підприємець Карпенко І.М. у м. Васильків Київської області, смт Глеваха, смт Калинівка, с.с. Велика Вільшанка, Митниця, Погреби, Путрівка, Піски, Велика Бугаївка, Мала Бугаївка, Кодаки, Мар’янівка, Крячки, Кобці, Кулібаба, Барахти, Безп`ятне, Березанщина, Мархаліївка, Іванковичі, Здорівка, Застугна, Заріччя, Лубянка, Червоне, Рославичі, Тростинка, Крушинка, Гребінки, Гвоздів, Саливінки Васильківського району Київської області, смт Чабани, с.с. Новосілки, Хотів, Тарасівка, Віта-Поштова, Юрівка, Круглик, м. Боярка Києво-Святошинського району Київської області, с.с. Мала Вільшанка, Підгірці, Креничі, Копачів Обухівського району Київської області.

У зв‘язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за заявою суб’єкта господарювання з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємця Яновську С. В.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, місцезнаходження (місця проживання), виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Комісія продовжила термін дії ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

На засіданні прийнято рішення за відповідними заявами продовжити строк дії двох ліцензій:

- ТОВ телекомунікаційна компанія «ВІНТЕЛЕПОРТ» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Вінниця;

- підприємцю Болотному В.О. - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Суми.

 У зв’язку із зміною місцезнаходження ПрАТ «КИЇВСТАР» переоформлено шість ліцензій, а саме: на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку; на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку; на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку; на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів міжнародного електрозв’язку; на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів міжміського електрозв’язку; на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на всій території України.

Комісія видала, переоформила та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

ПрАТ «ДАТАГРУП» видано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) строком на 5 років на території Сумської, Дніпропетровської та Житомирської областей.

Також на засіданні прийнято рішення переоформити три ліцензії, а саме: у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів - ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території 24 областей та м. Київ; у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи - ТОВ «ЛУТАКОМ+» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Черкаської області.

Крім того, Комісія прийняла рішення продовжити термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- підприємцю Криворогу Ю.Л. - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Кіровоградській області;

- ТОВ «Інтелект груп» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Чернівецькій області;

- ПрАТ «ДОРІС» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Луганській області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, окремим рішенням ТОВ «Компанія «Скайлайн Телеком» відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Одеської області.

За заявою ліцензіата - підприємця Воробйова Є.О. - анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Запорізької області.

Нові РЕЗ та ВП будуть застосовуватись в смугах радіочастот загального користування на території України

НКРЗІ прийняла рішення внести до Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про 46 нових типів обладнання, а саме: два типи радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку; один тип радіообладнання систем цифрової безпроводової телефонії; сім типів радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу; вісім типів радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних; два типи радіообладнання безпроводових персональних звукових систем; один тип радіообладнання короткого радіусу дії систем контролю безпеки руху дорожнього транспорту і трафіку; 25 типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

Крім того, у Реєстр РЕЗ та ВП внесено зміни про інформацію щодо двох вже існуючих типів радіообладнання.

НКРЗІ ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

На засіданні Комісія виділила за заявами ПАТ «Укртелеком» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Близнюки Харківської області та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Золочів Харківської області, видавши відповідні дозволи.

Крім того, за заявами суб’єктів господарювання переоформлено наступні дозволи:

- Приватному підприємству «БТМ» через переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - дозвіл на використання номерного ресурсу у Київській області ємністю: 1500 номерів у Васильківському районі; 2100 номерів у селах Васильківського району;

- ТОВ «Київщина-Телеком» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - дозвіл на використання номерного ресурсу у Київській області ємністю: 1000 номерів у Бориспільському районі; 1000 номерів в Обухівському районі; а також дозвіл на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Бориспіль Київської області.

Інформація щодо розгляду законопроектів та проектів нормативно-правових актів

Після процедури громадського обговорення і погодження із заінтересованими державними органами Комісія прийняла рішення затвердити Порядок ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку та подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Рішення набере чинності з дня його офіційного опублікування та визначатиме необхідність у двомісячний строк подання до НКРЗІ повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку тим суб’єктам господарювання, які надають послуги з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій, спрямовані на задоволення потреб користувачів.

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо терміну дії ліцензій», надісланий листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Комісія вирішила не погодити документ та надати зауваження і пропозиції до нього з метою уникнення неоднакового застосування законодавчих актів, їх взаємоузгодженості та недопустимості скорочення надходжень коштів до Державного бюджету України.

Окремим рішенням, в рамках реалізації Указу Президента України від 21.07.2015 № 445 «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління» та з метою виконання Плану заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління, а також враховуючи результати науково-дослідної роботи з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України і розроблення пропозицій щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (LTE) у відповідних частотних діапазонах, що виконані іноземним консультантом Analysys Мason Limited, НКРЗІ прийняла за основу проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 200 і від 01.08.2007 № 993». До 30 грудня 2016 року Комісія прийматиме зауваження та пропозиції до цього проекту регуляторного акта.

Цим же рішенням схвалено пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815.

Також на засіданні Комісія визнала таким, що втратило чинність, рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 2 серпня 2007 року № 875 «Про затвердження Положення про Державну інспекцію зв’язку», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21 серпня 2007 року за № 964/14231 (із змінами), та вирішила подати його на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

Крім того, іншим рішенням, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 573 «Про затвердження переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності» та від 26.12.2011 № 1410 «Про затвердження Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання» Комісія затвердила Секторальний план державного ринкового нагляду на 2017 рік. Цим документом передбачено організацію планових заходів щодо створення належних умов для введення в обіг в Україні радіообладнання та телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, що забезпечить захист життя та здоров’я людей під час його використання і запобігання створення електромагнітних завад радіообладнанням та телекомунікаційним кінцевим (термінальним) обладнанням.

До Секторального плану державного ринкового нагляду на 2017 рік включені види продукції, що відносяться до сфери відповідальності НКРЗІ, а саме радіообладнання і телекомунікаційне кінцеве (термінальне) обладнання, яке ввозиться в Україну, надходить до торговельної мережі та включене до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України у смугах радіочастот загального користування.