Підсумки засідання НКРЗІ від 16 травня 2017 року

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- сім операторів:підприємець Пелін В.І. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Дніпро; підприємець Лимарь Н.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у Донецькій області; ТОВ «ЄВРОПОРТ» для надання телекомунікаційних послуг супутникового зв`язку з використанням РЧР у Київській області; підприємець Ткач Ю.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Київській та Житомирській областях; підприємець Баран М.В. для надання послуг доступу до Інтернет у Київській області; ТОВ «МІКРОТІМ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Закарпатській області; ТОВ «ОПТІКНЕТ-НС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у Полтавській області;

- чотири провайдери для надання послуг доступу до Інтернет: підприємець Левін Р.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області,  м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; підприємець Волкова А.Л. у с.с. Стокопані, Фрунзе, Придорожнє, Стрілкове, смт Партизани Генічеського району Херсонської області; підприємець Лебедєв С.П. у м. Енергодар Запорізької області та підприємець Гутніков Є.Ю. у м. Київ.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за заявою суб’єктів господарювання з Реєстру виключено ТОВ «Комунікаційні мережні системи».

НКРЗІ видала та продовжила строк дії ліцензій на здійснення видів діяльності у сфері телекомунікацій

На засіданні вирішено видати строком на 5 років три ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж:

-ТОВ «КОМФО» на території м. Одеса;

-ТОВ «Х-СІТУ» на території м. Нетішин Хмельницької області;

ТОВ «БІТТЕРНЕТ» на території м. Збараж, смт Підволочиськ, м. Скалат, м. Теребовля, м. Хоростків, м. Копичинці, м. Гусятин, м. Чортків, м. Бучач, м. Борщів, м. Заліщики Тернопільської області.

Крім того, ТОВ «Квант» видано ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Львівської області.

Цим же рішенням продовжено строк дії восьми ліцензій:

- ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з використанням безпроводового доступу із застосуванням технології CDMA з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ з 30.09.2017 по 29.09.2022;

- ТОВ «ГРАНДКОМП-СЕРВІС» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Суми з 31.08.2017 по 30.08.2022;

 - підприємцю Малинку А.П. - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території  м. Торецьк Донецької області з 22.10.2017 по 21.10.2022;

- ТОВ «WORLD SERVICE» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі понад  10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ з 25.09.2017 по 24.09.2022;

- ТОВ «лайфселл»: на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку з 19.09.2017 по 18.09.2022 відповідно на території м. Київ, Донецької області, Дніпропетровської області та на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку з 19.09.2017 по 18.09.2022 на території Луганської області.

За заявою ТОВ «СТЕЛС ІСП» анульовано ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Донецької області.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

На засіданні прийнято рішення видати за відповідними заявами чотири ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, а саме:

- ТОВ «ІСТЕК УКРАЇНА» - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Харківській області;

- ТОВ «Фібро-Оптичні Комунікаційні Системи» - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Тернопільській, Вінницькій та  Хмельницькій  областях;

- Приватному підприємству «Лексвуд» - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Дніпропетровській області.

ТОВ «Дісітел» видано ліцензію  на додаткову смугу радіочастот: на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Запорізькій області.

Цим же рішенням переоформлено дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «Кристал Телеком» у зв’язку зі зміною місцезнаходження - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії до 07.08.2017 у Київській області;

- ТОВ «МІКСНЕТ» у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії до 23.08.2017 у Харківській області.

ПАТ «Укртелеком» продовжено термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів)  з 04.09.2017 по 03.09.2022 у семи регіонах України.

Цим же рішенням, відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», скасовано: у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот, пункт 1.2 рішення НКРЗІ від 28.03.2017 № 154 щодо видачі ТОВ  «ДАТАСЕРВІС» ліцензії на додаткову смугу радіочастот, та у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензії на користування РЧР України, пункт 2.3 рішення НКРЗІ від 28.03.2017 № 154 щодо продовження ТОВ «ТрансКом» терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Відповідно до іншого рішення, у зв’язку з раніше прийнятим рішенням про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом, що заявляється, на конкурсних або тендерних засадах, ТОВ «ММДС – Україна» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у смугах радіочастот на території Запорізької, Київської  та Харківської областей.

За заявою ліцензіата – підприємця Лисякова І.І. – анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Донецької області.

15 нових типи РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 15 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- три типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- один тип до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- один тип до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- 10 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Також До Реєстру внесено зміни щодо інформації про три вже включені до нього пристрої. Крім того, іншим рішенням визначено можливим застосування на території України чотирьох нових заявлених типів РЕЗ та визначено неможливим застосування цифрової радіорелейної станції MINI-LINK 6363 7GHz виробництва компанії «Ericsson AB» (Швеція, Угорщина).

НКРЗІ прийняла рішення про регулювання номерного ресурсу

Комісія вирішила виділити за заявою ПрАТ «КИЇВСТАР» скорочений номер 1580 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Гаряча лінія міста» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 у м. Львів (замовник послуги - департамент адміністративних послуг Львівської міської ради).

Крім, на засіданні Комісія прийняла рішення вилучити за відповідними заявами операторів:

- у ТОВ  «СТЕЛС ІСП» - номерний ресурс ємністю 2000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Донецьк;

- у ПрАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 та номерний ресурс ємністю 3000 номерів у м. Кривий Ріг.

Крім того, було переоформлено чотири дозволи:

- ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» – дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 3000 номерів у м. Кривий Ріг через переоформлення дозволу на вилучений ресурс, що використовується споживачами;

- ТОВ «МАРК ОК ЛТД» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 5000 номерів, дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів та дозвіл на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків, у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії.

Інформація щодо розгляду законопроектів та нормативно-правових актів

На засіданні Комісія, розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів», надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, вирішила не погодити його та надати свої зауваження.

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо імплементації окремих норм Конвенції про кіберзлочинність», надісланий Національною поліцією України, Комісія погодила його із зауваженнями.

Іншим рішенням НКРЗІ, розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу», реєстраційний номер 6303 від 06.04.2017, висловила позицію щодо недоцільності його прийняття. Зауваження НКРЗІ полягають у тому, що запропоновані законопроектом зміни стосовно Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо вимагання від операторів і провайдерів телекомунікацій інформації про надані ними телекомунікаційні послуги не узгоджуються із чинними законодавчими актами.