Про виконання Указу Президента «Про заходи, пов`язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України»

У зв’язку із запровадженням ЄС безвізового режиму для громадян України очікується значне збільшення користування абонентами мобільного зв`язку послугами міжнародного роумінгу під час перебування на території країн - членів Європейського Союзу. З метою захисту інтересів українських абонентів та виконання Указу Президента України “Про заходи, пов’язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України” від 26.05.2017 року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації найближчим часом підготує конкретні заходи, які спрямовуватимуться на досягнення поставленого завдання щодо зменшення плати за послуги міжнародного роумінгу.

Із 15 червня 2017 року на території ЄС та країн, що входять до Європейської економічної зони, скасовується плата за послуги роумінгу. У 2015 році Україна, у рамках практичної реалізації стратегії інтеграції до європейських ринків, виступила з Ініціативою щодо створення “об’єднаного комерційного поля” послуг рухомого (мобільного) зв’язку у країнах Східного партнерства та країнах-членах ЄС. Протягом останніх років Ініціатива активно впроваджується НКРЗІ у рамках Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства.

На даний час вже розпочато Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства на базі даних операторів, результати якого стануть основою для подальших переговорів з ЄС щодо інтеграції до єдиного європейського телекомунікаційного простору. Це дозволить громадянам України ефективно та в повному обсязі використати можливості та переваги безвізового режиму.