Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 26 вересня 2017 року

Дев’ять суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено дев’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Красного М.Г. у м. Торецьк, м. Железне, смт Північне та с. Клебан Бик Донецької області; ТОВ  «Будцентрлайн» у м. Біла Церква Київської області; підприємців Якимця Д.С. та Хоружого О.А. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області,  м. Українка та м. Бровари Київської області,  м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; підприємця Чистову Г.С. у м. Київ; ТОВ «ГЕНІЧЕСЬК М-НЕТ» у м. Генічеськ, с. Генічеська Гірка та с. Щасливцеве Генічеського району Херсонської області; підприємця Грищенка А.М. у м. Київ та Київській області; ТОВ «ВІНЕР ТЕЛЕКОМ» на території України; ТОВ «Сігма сервіс ТВ» у м. Бердянськ Запорізької області.

За відповідними заявами з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено трьох суб’єктів господарювання: підприємця Парука О.Л., ПАТ «Західенерго» та ТОВ «ВЕЛТОН.ТЕЛЕКОМ».
Крім того, 24 суб’єкти господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Внесено інформацію до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за  № 1679/29809, на підставі повідомлення Комісія внесла  до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про ТОВ «ПРЕМІУМ ПАКЕТ ГМБХ ЕНД КО. КГ», яке надає послуги приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України та здійснює міжнародну доставку.

НКРЗІ видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

За відповідними заявами Комісія видала дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років: ТОВ «АЙПОРТ» на території с. Дівички, с. Єрківці, с. Ковалин, с. Мазінки Переяслав-Хмельницького р-ну, с. Власівка Баришівського р-ну, с. Сошників Бориспільського р-ну Київської області та ТОВ «МІТ-НЕТВОРК» на території с. Горбаків Гощанського району Рівненської області.

У зв’язку зі зміною місця проживання фізичної особи – підприємця, Комісія переоформила підприємцю Гриньків Н.О. ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Первомайськ, м. Попасна Луганської області; а також ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Гірське, м. Золоте, м. Лисичанськ, м. Сватове Луганської області.

Цим же рішенням НКРЗІ продовжила строк дії трьох ліцензій:

- ТОВ «Телерадіокомпанія «Західний Донбас» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Тернівка Дніпропетровської області з 15.01.2018 по 14.01.2023;

- ТОВ «МАКСНЕТ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Харків з 14.01.2018 по 13.01.2023;

- ТОВ «КРАСНЕТ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Покровськ Донецької області з 17.01.2018 по 16.01.2023.

За заявою ліцензіата  ПрАТ «СВІТ» анульовано ліцензію на надання послуг  фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Запорізької області.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

За заявою Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Комісія видала ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) строком на 5 років у м. Київ та Київській області.

Переоформлено чотири ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «ВЕП - КОМПАНІ» у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії по 15.02.2022 у Полтавській та Львівській областях;

- підприємцю Гриньків Н.О. у зв’язку зі зміною місця проживання - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії до 04.06.2018 та ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) терміном дії по 09.05.2022 у Луганській області.

- Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у зв’язку із реорганізацією юридичної особи - державного підприємства «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) терміном дії по 22.08.2021 у Одеській області.

Цим же рішенням продовжено термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «Вебсервіс» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 13.01.2018 по 12.01.2023 у Житомирській області;

- ТОВ Науково – дослідному центру «КВАЗАР» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 10.01.2018 по 09.01.2023 у м. Київ;

- ТОВ «ТЕЛЕМЕРЕЖІ «ЮСАНА» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 29.01.2018 по 28.01.2023 у Сумській області.

Крім того, скасовано рішення НКРЗІ від 05.09.2017 № 454 «Про відмову у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України № 7094, виданої ТОВ «Кедр»,  та у зв’язку із цим ТОВ «Кедр» продовжено термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 09.12.2017 по 08.12.2022 у Черкаській області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, ТОВ «КАНТРІ МЕДІА» відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), на території Луганської області.

30 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 30 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- чотири типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- два типи до розділу 6 (радіообладнання систем рухомого ультракороткохвильового безпосереднього радіозв’язку);

- один тип до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіо доступу);

- два типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- два типи до розділу 20 (радіообладнання короткого радіусу дії систем ідентифікації і розпізнавання);

- вісім типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- 11 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

До Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни до інформації про чотири засоби.

Розглянувши заяву ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ , Комісія  вирішила визначити можливим застосування одного заявленого типу радіоелектронного засобу на території України.

Враховуючи рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423, Комісія внесла зміни до рішення НКРЗІ від 12.01.2012  № 18 «Про схвалення узагальнених умов застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв».

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду законопроектів та нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії телефонному спаму», реєстраційний номер 7043 від 28.08.2017, надісланий   Комітетом Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія  висловилася щодо недоцільності його прийняття у зв’язку із зауваженнями до нього.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення Переліку будівель промислового та сільськогосподарського призначення, об'єктів енергетики, транспорту, зв’язку та оборони, складських приміщень, на які не поширюються мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель та які не підлягають сертифікації енергетичної ефективності будівель», надісланий листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Комісія погодила його без зауважень.

З урахуванням підсумків громадського обговорення, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування», узятого за основу рішенням НКРЗІ від 25.04.2017 № 219,та вирішила подати його на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», реєстраційний номер 7000 від 15.09.2017, надісланий Комітетом Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловила позицію щодо доцільності його прийняття із пропозиціями.