Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ схвалила процедуру спрощення реєстрації абонентів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, на засіданні 17 жовтня 2017 року схвалила нову редакцію Порядку реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі. Документ розроблено з метою спрощення процедури реєстрації абонентів, приведення її у відповідність до вимоги сьогодення: створити умови для дистанційної реєстрації абонентів.

Рішенням НКРЗІ від 08.08.2017 № 421 відповідний проект Порядку прийнято за основу і відтак доопрацьовано з урахуванням результатів спільної роботи з громадськістю. Схвалена Комісією нова редакція Порядку, зокрема, передбачає:

  • запровадження можливості подачі заяви про реєстрацію за вибором абонента як у електронній, так і у паперовій формі;
  • визначення процедури ідентифікації абонента з використанням електронного цифрового підпису та у випадку встановлення оператором, провайдером телекомунікацій -  інших альтернативних засобів ідентифікації особи, у тому числі з використанням системи електронної дистанційної ідентифікації BankID;
  • визначення вичерпного переліку документів, які абонент має подати оператору, провайдеру телекомунікацій для реєстрації;
  • визначення процедури підтвердження користування ідентифікаційною телекомунікаційною карткою, а також підтвердження отримання телекомунікаційних послуг без використання такої картки.

Проект рішення також передбачає відтермінування на 9 місяців набрання ним чинності. Цей час потрібен для запровадження операторами, провайдерами необхідних змін у програмно-технічному забезпеченні.

Слід наголосити, що оператори, провайдери телекомунікацій підтримують доцільність державного регулювання  в частині запровадження дистанційної реєстрації (ідентифікації) абонентів, передбаченої проектом нової редакції Порядку. Про це свідчать відповідні листи-звернення до Комісії.

Схвалений Комісією проект рішення в установленому законодавству порядку буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.