Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ затвердила нові Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на засіданні, що відбулося 17 жовтня 2017 року, у межах своїх повноважень, визначених Законом України «Про поштовий зв’язок», затвердила нові Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку. 

Розгляд питання ініційовано ПАТ «Укрпошта» у зв’язку із набранням чинності нової редакції Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23.05.2017 № 260 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16.06.2017 за № 759/30627, а також через зростання собівартості послуг. Як визначено пунктом 1 розділу V Порядку, підставою для перегляду тарифів є зміна ставок податків і зборів (обов’язкових платежів), мінімального рівня заробітної плати, ставок орендної плати, цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси, які не залежать від господарської діяльності операторів поштового зв’язку, але впливають на рівень планової собівартості операторів поштового зв’язку.

ПАТ «Укрпошта» надало для розгляду пакет документів із розрахунками збільшення Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку в середньому на 16%, а саме: на пересилання поштових відправлень у межах України на 12,3% та до іноземних держав – на 43,2%. Слід зауважити, що пункт 2.100 Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні від 23.08.2016 визначає наступне: центральні органи виконавчої влади та державні колегіальні органи, які є головними розробниками нормативно-правових актів з питань регулювання чинних тарифів для населення на електроенергію, газ, послуги транспорту і зв’язку, приймають рішення після обговорення у відповідних постійно діючих тристоронніх дорадчих органах, утворених за участю представників Спільного представницького органу (СПО) об’єднань профспілок та СПО сторони роботодавців. Отже, 15 вересня поточного року проведено засідання відповідної Робочої групи, де було визнано наявність підстав для перегляду тарифів.

Рішення про затвердження нових Граничних тарифів в установленому законодавством порядку буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Нові тарифи наберуть чинності з 1 січня 2018 року.