Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 26 червня 2018 року

13 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- п’ять операторів: підприємців Чумакову О.Л., Покраса С.Г, Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) Комунальне підприємство «Інформатика», ТОВ «СПАЙДЕР ВЕБ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету; КП «ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС» ІРПІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації;

- вісім провайдерів: підприємців Гайдукова С.В., Сорокіна С.С., Ковельського Р.І., Березовця О.Ю., Зубко М.І., Петруню А.В., Трунова К.О., Лебедь А.В. для надання послуг доступу до Інтернету.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємець Русиняк Л. Я., ТОВ «ГІГАТЕЛ», ТОВ «СВАРД», ТОВ «ТЕКЕКСПЕРТ», ЗАТ «Підприємство Вінницький технічний центр «Мелодія».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій 13 суб’єктів господарювання: підприємців Черпака Ю.Л., Хом`яченка В.А., Неклесу О.А., Щербакову Т.А., Шила М.О., Ульянова Р.В., Підлужного В.О., Штирбулова В.І., Губанова В.В., Захарчука М.А., Конаша Є. В., Лисову Ю.М. та приватне підприємство «ТРК «КІВ-плюс».

За відповідними заявами Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій п’ять суб’єктів господарювання:  ДП «Центр технічної експлуатації і управління радіорелейних ліній, радіомовлення, радіозв’язку та телебачення», «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр», ДП «Сумський обласний радіотелевізійний передавальний центр», ДП «Харківський обласний радіотелевізійний передавальний центр», підприємця Неграйя О.В.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала одну ліцензію Національному аерокосмічному університету ім. М.Є.Жуковського «Харківський авіаційний інститут» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку у м. Харків.

Також Комісія продовжила строк дії двох ліцензій:

- ТОВ «Українські новітні телекомунікації» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж у м. Київ;
- Київському національному університету імені Тараса Шевченка - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ прийняла рішення видати три ліцензії:

- дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) ТОВ «ТЕРА НЕТ» у Полтавській та Сумській областях та одну ліцензію - підприємцю Сидоруку Л.А. у Хмельницькій області.

Окрім того, Комісія видала три ліцензії на додаткову смугу радіочастот:

- на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «ЕКСФЛОІТ» у Дніпропетровській області та ТОВ Телерадіокомпанії «Кабельні телевізійні мережі» у Кіровоградській області;
- на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) ПП «АКБ-МАЙСТЕР» у Черкаській області.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «ІМК» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Київській області;
- ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» - на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку стандарту GSM – 900 у м. Київ та 23 регіонах України.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, та відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія відмовила ТОВ «ЕКСФЛОІТ» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

Окрім того, за заявою ліцензіата відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала ТОВ «АлексНетСолюшн» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області.

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала виданий ПрАТ «Фарлеп-Інвест» дозвіл на експлуатацію РЕЗ.

Чотири нових типи РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо чотирьох нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- один тип до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- один тип до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- два типи до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши лист ТОВ «Радіо Тест Стандарт», Комісія внесла зміну у додаток до рішення НКРЗІ від 14.02.2017 № 81 «Про визначення можливим застосування радіоелектронних засобів на території України» щодо одного типу РЕЗ.

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

НКРЗІ прийняла рішення щодо виділення ДП «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Павлоград Дніпропетровської області.

За заявою ТОВ «АРКАДА-Х» Комісія переоформила два дозволи: на використання номерного ресурсу ємністю 10000 номерів та коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Львів.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статей 18, 32, 39 Закону України «Про телекомунікації», та враховуючи рішення НКРЗІ «Про визначення державного підприємства «Український державний центр радіочастот» організацією, яка здійснює централізоване технічне адміністрування персональних номерів та перенесених абонентських номерів», Технічні вимоги до телекомунікаційних мереж загального користування України щодо забезпечення надання телекомунікаційної послуги перенесення абонентського номера, Порядок надання послуг із перенесення абонентських номерів, Технологічний процес взаємодії телекомунікаційних мереж між собою під час надання послуги перенесення абонентського номера і його подальшого обслуговування, Технічне завдання на створення комплексної системи захисту інформації в Автоматизованій інформаційній системі «Централізована база даних перенесених номерів», Комісія прийняла за основу проект рішення «Про визначення строків початку впровадження послуг із перенесення абонентських номерів на телекомунікаційних мережах рухомого (мобільного) зв’язку, включаючи створення локальних баз даних операторів телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, та їх підключення до централізованої бази даних». Зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться з дня їх оприлюднення до 26 липня 2018 року.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія погодила зазначений проект постанови КМУ без зауважень.

Відповідно до статей 18, 63 Закону України «Про телекомунікації» і підпункту 14 пункту 4 Положення про НКРЗІ, Комісія схвалила проект рішення «Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг», який буде направлено до заінтересованих державних органів.