Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Оператори підтвердили свою зацікавленість у впровадженні нових радіотехнологій в діапазонах 800-900 МГц

За результатами робочої наради щодо впровадження нових радіотехнологій (UMTS, LTE) у діапазонах 800-900 МГц, проведеної в НКРЗІ 24.07.2018, на якій було розглянуто план реорганізації діапазонів 800-900 МГц та обговорено можливості його реалізації, до НКРЗІ надійшли листи від операторів телекомунікацій (ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «лайфселл» та ТОВ «Інтернаціональні телекомунікацій») щодо впровадження нових радіотехнологій (UMTS, LTE) у діапазонах 800-900 МГц.

У своїх листах вищезазначені оператори телекомунікацій висловили принципову готовність на рівних, паритетних засадах взяти участь у фінансуванні науково-дослідної роботи, пов’язаної з проведенням льотних випробувань, потреба у здійсненні яких визначена Генеральним штабом Збройних Сил України.

Нагадаємо, що метою даних випробувань є тестування сумісності роботи засобів мобільного зв’язку стандартів UMTS, LTE (3/4 G) із засобами спецкористувачів у діапазонах 800-900 МГц, що є обов’язковою передумовою можливого впровадження нових радіотехнологій у відповідних діапазонах частот.

Слід зазначити, що відомості, пов'язані з фінансовою та іншою діяльністю суб'єктів господарювання, можуть бути визнані їхньою комерційною таємницею. Відтак, з метою вироблення консолідованої позиції операторів телекомунікацій, які є учасниками Української асоціації операторів зв’язку «ТЕЛАС», та виконавця відповідної науково-дослідної роботи, НКРЗІ пропонує провести в рамках Асоціації та за участі представників Комісії скоординовані заходи, що забезпечать договірну та іншу організаційну роботу із зазначеного питання.