Підсумки засідання НКРЗІ від 30 грудня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі – РЧР) Комісія видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот на 5 років для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ПрАТ «ЛЕБЕДИНСЬКИЙ НАСІННЄВИЙ ЗАВОД» у Черкаській області та ТОВ «СИН КОМ НЕТ» у Полтавській області.

Комісія продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування РЧР України:

  • підприємцю Білянському Ю.А. для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Луганській області з 07.05.2022 по 06.05.2027;
  • три ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцю Юрійчуку В.І. в Івано-Франківській області з 01.07.2022 по 30.06.2027; ПП «ДІАМАНТ-ТВ» в Одеській області з 19.05.2022 по 18.05.2027; ТОВ «РАДІО НЕТВОРК» у Львівській області з 17.06.2022 по 16.06.2027;
  • ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» - для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ та Київській області з 12.06.2022 по 11.06.2027.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою ТОВ «ЛАГІДКОМ» дві ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Рівненської області та на території Хмельницької області.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи листи ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія анулювала: ТОВ «ЛАГІДКОМ» - 152 дозволи, підприємцю Папіну С.С. - 112 дозволів,ТОВ «НЕТАП» - 10 дозволів та ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» - 21 дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР України. Ці рішення підлягають виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішень НКРЗІ від 30.12.2021 № 527, від 21.12.2021 № 495, від 28.12.2021 № 516 та 21.12.2021 № 497 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу I Реєстру один тип радіообладнання - пристрій автомобільний радіолокаційний торговельної марки "Bosch", Німеччина.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про ТОВ «ТОМБУС», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; здійснюватиме міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС: Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, а також Республіки Білорусь та Російської Федерації.

Окрім того, у зв’язку із припиненням діяльності та за заявою суб’єкта господарювання Комісія виключила з єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку ТОВ «ОКТОПУС ЛОДЖИСТІКС».

Рішення НКРЗІ щодо інших питань

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» і Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 № 640, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про результати аналізу ринків послуг з надання доступу до абонентських ліній та мереж передачі даних для надання послуг широкосмугового доступу». Це рішення буде направлено на погодження до Антимонопольного комітету України.

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» і Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 №640, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, та враховуючи результати аналізу ринків послуг з надання доступу до абонентських ліній та мереж передачі даних для надання послуг широкосмугового доступу, проведеного згідно з рішенням НКРЗІ від 23.06.2020 № 242 «Про проведення аналізу ринків послуг з надання доступу до абонентських ліній та мереж передачі даних для надання послуг широкосмугового доступу», Комісія затвердила Звіт за результатами аналізу ринків послуг з надання доступу до абонентських ліній та мереж передачі даних для надання послуг широкосмугового доступу. Це рішення набирає чинності після погодження Антимонопольним комітетом України, але не раніше його опублікування на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.

З метою спрощення подання операторами телекомунікацій, яким видано ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України відповідно до рішень НКРЗІ від 07.03.2018 № 137 «Про результати тендера на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології «Міжнародний рухомий (мобільний) зв’язок IMT» в смугах радіочастот 1710-1785 МГц, 1805-1880 МГц» та від 21.02.2020 № 80 «Про розгляд заяв суб’єктів господарювання щодо дострокового впровадження нової радіотехнології», інформації про виконання умов користування смугами радіочастот, що зазначені в цих ліцензіях, а також з метою спрощення обробки та аналізу вказаної інформації, Комісія рекомендувала даним операторам телекомунікацій, подавати до НКРЗІ інформацію про виконання умов користування смугами радіочастот у форматі xlsx (на електронну адресу zvit@nkrzi.gov.ua) станом на останню дату звітного періоду (кварталу, півріччя) за певною формою.