Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКЕК приділяє особливу увагу захисту прав споживачів у сфері електронних комунікацій

Одним із основних завдань НКЕК як Регулятора є забезпечення захисту прав споживачів щодо отримання послуг належної якості відповідно до вимог законодавства. Незважаючи на щоденні виклики, НКЕК використовує кожну можливість для отримання усіх необхідних знань та залучення кращих європейських практик для їх подальшого впровадження в Україні.

Так, 25 січня 2023 року, команда НКЕК взяла участь у Семінарі щодо захисту прав споживачів у сфері електронних комунікацій, основних тенденцій та підходів до регулювання.

У ході Семінару ключові спікери: експертка Cullen International та експертка румунського регулятора ANCOM, висвітлили детальну інформацію щодо:

- основних етапів розвитку захисту прав споживачів у сфері електронних комунікацій в ЄС, зокрема і еволюцію європейського рамкового законодавства;

- огляду ключових положень Європейського кодексу електронних комунікацій щодо прав кінцевих користувачів;

- практичного досвіду захисту прав споживачів на прикладі Регуляторів європейських країн: ANCOM (Румунія), HAKOM (Хорватія), ARCEP (Франція) та Ofcom (Великобританія).

Окрім того, наразі, приділяється також увага поведіноковсті та психології споживачів. Саме тому, були розглянуті такі питання як:

- що саме впливає на здатність користувачів приймати оптимальні рішення;

- як часто користувачі змінюють постачальника пакетних послуг;

- що впливає на поведінкові упередження та як створити сприятливі умови для їх уникнення.

Загалом, завдяки проведеному Семінару, команда НКЕК мала можливість ознайомитися із напрацьованим досвідом ЄС впродовж останніх 25 років, зокрема, дізнатися про практичні інструменти для підвищення поінформованості, розширення можливостей та шляхи допомоги кінцевим споживачам в отриманні якісних послуг.

Семінар було проведено у рамках Проекту “Підтримка цифрової політики України”.