Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ проводить консультації з учасниками ринку щодо стану впровадження послуг із перенесення абонентських номерів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, провела дві робочі наради із залученням представників операторів телекомунікацій рухомого (мобільного) зв`язку, Української асоціації операторів зв’язку «Телас» та Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» (далі – Адміністратор) з метою визначення стану впровадження послуг із перенесення абонентських номерів (ППН) та використання персональних номерів (КПН).

Адміністратором було поінформовано, що розроблено технічний проект на створення Центральної бази даних (далі - ЦБД). Разом з тим, було зазначено, що до цього часу учасниками процесу не погоджені інструкції з використання ЦБД, відсутні договори між Адміністратором та операторами, не виконаний план щодо закупівлі обладнання. Адміністратор довів присутнім, що закупівля телекомунікаційного обладнання для створення ЦБД призупинена через економічні ризики, які випливають із судового процесу стосовно позову ПрАТ «Київстар» про визнання рішення НКРЗІ від 25.04.2013 № 248 частково незаконним та не чинним.

Таким чином, учасники наради дійшли висновку, що фактично було порушено більшість пунктів Плану-графіку впровадження ППН та КПН на телекомунікаційних мережах України, який був узгоджений всіма сторонами, що робить неможливим запуск послуг у терміни, визначені діючим законодавством (з 1 липня 2014 року). Крім того, учасниками ринку була висловлена думка стосовно необхідності внесення суттєвих змін у діючих нормативно-правових актів, якими регламентується механізм впровадження ППН та КПН, та запропоновано НКРЗІ створити робочу групу для визначення подальших процедур для втілення послуг ППН та КПН на мережах операторів телекомунікацій.

Результати проведених нарад будуть розглянуті на засіданні НКРЗІ із запрошенням представників операторів та громадськості для прийняття відповідного рішення щодо подальших шляхів, спрямованих на виконання Закону України «Про телекомунікації» стосовно впровадження ППН та КПН в Україні.